Pastör (Önder) ne demektir? - Sorular
Ana Sayfa » Sorular » Pastör (Önder) ne demektir?

Pastör (Önder) ne demektir?

print
email
Ocak 14 2013, Pzt, 12:31 İleten: timoteus

Pastör ne anlama gelir?

İmanlılar topluluğunun hizmet edecek önderlere ihtiyacı vardır. Bu kişiler topluluğu Kutsal Kitap’a göre eğitmek, teşvik etmek, ilgilenmek, doğrulukla yola getirmek ve gerekirse azarlamakla; kardeşlerine hizmet ederler.

2.Timoteos 3:16 “Kutsal Yazılar’ın tümü Tanrı esinlemesidir ve öğretmek, azarlamak, yola getirmek, doğruluk konusunda eğitmek için yararlıdır.”

1.Timoteos 5:20 “Günah işleyenleri herkesin önünde azarla ki, öbürleri de korksun.”

Yeremya 3:15 “Size gönlüme göre çobanlar vereceğim; sizi bilgiyle, sağduyuyla güdecekler.”
 

İsa Mesih Baba Tanrı’nın kendi halkı için atadığı kurtuluş ve bağışlama yolunu açan Tek kişidir. O kendisine iman edenlere şöyle der:

Yuhanna 10:14-15 “Ben iyi çobanım. Benimkileri tanırım. Baba beni tanıdığı, ben de Baba’yı tanıdığım gibi, benimkiler de beni tanır. Ben koyunlarımın uğruna canımı veririm.”

İlk başlangıçtan Tanrı, kendi topluluğundaki çocuklarına bakılması için bu işi yapacak kişileri ortaya çıkarmıştır. İsa Mesih, kurtuluş müjdesini dünyaya duyurmak ve kendi topluluğunu kurtarmak için, özel olarak on iki elçisini seçti. Sonra İncil’de
okuduğumuz gibi Tanrı, başkalarını çoban, gözetmen, öğretmen, müjde yayıcısı ve
çoban yardımcısı olarak atadı.

Efesliler 4:11-12 “Kendisi kimini elçi, kimini peygamber, kimini müjdeci, kimini önder ve öğretmen atadı. Öyle ki, kutsallar hizmet görevini yapmak ve Mesih’in bedenini geliştirmek üzere donatılsın.”

Elçilerin İşleri 20:28 “Kendinize ve Kutsal Ruh’un sizi gözetmen olarak görevlendirdiği bütün sürüye göz kulak olun. Rab’bin kendi kanı pahasına sahip olduğu kiliseyi gütmek üzere atandınız.”
 

Yazı 10197 kez okundu
Etiketler: pastör önder

Kimler çevrimiçi

5 konuk ve 5 kullanıcı çevrimiçi.

Giriş

Aşağıdaki sağlayıcılardan birindeki mevcut hesabınızla giriş yapın.

gmail twitter openid
Bodrum Lutuf Kilisesi Rss Feeds Yukarı git