Kilisenin amacı nedir? - Sorular
Ana Sayfa » Sorular » Kilisenin amacı nedir?

Kilisenin amacı nedir?

print
email
En son güncelleme 14 Ocak 2013, 12:25 İleten: timoteus

Kilisenin kurulmasındaki amaç nedir ?

Kilisenin Amacı Nedir? İmanlılar topluluğunun (Kilisenin) amacı nedir?

Kilisenin en büyük amacı, Tanrı’ya yücelik vermektir.

Efesliler 3:21 “Kilisede ve Mesih İsa’da bütün kuşaklar boyunca sonsuzlara dek O’na yücelik olsun! Amin.”

İnanlıların bir araya gelme amaçlarının bir yönü; imanlıların Tanrı bilgisinde, imanda ve sevgide büyümelerini sağlamak ve diğer imanlılarla birlikte ruhsal yaşamlarını
paylaşabilecekleri bir ortam yaratmaktır. Her Mesih inanlısı, O’nun buyruğuna
uyarak yerel bir topluluğa katılmalıdır. İnsan bedenindeki her uzuv diğer uzuvlarla birlikte nasıl bir işbirliği içindeyse; her inanlının da diğer inanlılarla ilişkisini, tıpkı bir bedene ait uzuvlar gibi bir birliktelikle sağlamlaştırması gerekir.


İbraniler 10:25 “Bazılarının alıştığı gibi, bir araya gelmekten vazgeçmeyelim; o günün yaklaştığını gördükçe birbirimizi daha da çok yüreklendirelim.”

Ayrıca imanlılar topluluğu, Mesih’in dünyadaki işini devam ettirmekle görevlendirilmiştir. İsa Mesih yeryüzünde kaldığı sürece insanlara Tanrı’nın Sözü’nü bildiriyor, hastaları iyileştiriyor, sıkıntı içinde olanları teselli ediyor, günahlı kişileri kurtarıyordu. Göğe alınmadan önce Mesih İsa öğrencilerine, kurtuluş müjdesini bütün insanlara duyurmalarını buyurdu.

Matta 28:18-20 “İsa yanlarına gelip kendilerine şunları söyledi: “Gökte ve yeryüzünde bütün yetki bana verildi. Bu nedenle gidin, bütün ulusları öğrencilerim olarak yetiştirin; onları Baba, Oğul ve Kutsal Ruh’un adıyla vaftiz edin; size buyurduğum her şeye uymayı onlara öğretin. İşte ben, dünyanın sonuna dek her an sizinle birlikteyim.”

Kilisenin diğer bir amacı ise iyi işleriyle dünyada yaşayan insanlara ışık olmaktır. Kilise bunu yerine getirdiğinde insanlar Tanrı’yı yücelteceklerdir.

Matta 5:16 “Sizin ışığınız insanların önünde öyle parlasın ki, iyi işlerinizi görerek göklerdeki Babanız’ı yüceltsinler!”

Yazı 4862 kez okundu
Etiketler: kilisenin amacı
Kilise nedir ?
Önceki yazı
Kilise nedir ?
İznik Konseyi nedir?
Sonraki yazı
İznik Konseyi nedir?

Kimler çevrimiçi

10 konuk ve 10 kullanıcı çevrimiçi.

Giriş

Aşağıdaki sağlayıcılardan birindeki mevcut hesabınızla giriş yapın.

gmail twitter openid
Bodrum Lutuf Kilisesi Rss Feeds Yukarı git