Yeni Yıl - Kilise Vaazları
Ana Sayfa » Kilise Vaazları » Yeni Yıl

Yeni Yıl

print
email
Ocak 20 2013, Paz, 16:39 İleten: timoteus

Bugün yeni yılın ilk günü. Yeni Yılınız kutlu olsun!

Yeni Yıl 2012

Vaazın tarihi: 1 Ocak 2012

Ayetler: İbraniler 1:1 + Mezmur 92:12 + Mezmur 101:2

    Bugün yeni yılın ilk günü. Yeni Yılınız kutlu olsun! 

    Geçen sene hem sevinçli hem de üzüntülü anlar yaşadık ama bu yıl daha iyi bir yıl olacak! 

    Mezmur 92:12 diyor ki: “Doğru insan hurma ağacı gibi serpilecek, Lübnan sediri gibi yükselecek.”

    Bu sene daha iyi olacak, çünkü geçen sene karşılaştığımız zorluklar karşısında Rab bizi şimdi daha güçlü yaptı. Hurma ağacının yaprağını hiç dökmeyen bir ağaç olduğunu biliyor muydunuz? Aynı zamanda hurma ağacı çok dayanıklıdır da. Fırtınalarla karşılaştığında dalları neredeyse yere değecek kadar alçalabilir ama kolay kolay kırılmaz. İşte, Tanrı da doğru insan için bunu söylüyor. Rab’bin gözünde doğru olanı yapan asla yaprağını dökmeyen bu hurma ağacı gibi olacak! Her mevsim Rab’de kalacak. Fırtınalar çarptığında bu ağaç nasıl yerinde sağlam duruyorsa doğru kişi de yaşamın fırtınalarıyla sarsılsa bile Rab’bin sayesinde yerinde dimdik duracak! Hurma ağacı fırtınalarla karşılaştığında köklerini daha da aşağı indirir ve daha da güçlü olur. Biz de karşılaştığımız zorluklar karşısında Kurtarıcımız olan Rab’be daha yakın olduk. Bu yüzden bu sene daha iyi olacak.

    Bu sene daha iyi olacak, çünkü yeni bir yıl için yeni hedeflerimiz olacak. Bu sene daha dürüst, daha temiz bir yaşam süreceğiz. Mezmur 101:2’de Davut Rab’be şöyle diyor: “Dürüst davranmaya özen göstereceğim, ne zaman geleceksin bana? Temiz bir yaşam süreceğim evimde.” Biz de aynı şeyi bu sene için söyleyeceğiz.

    Bu sene Rab’be daha da neşeyle kulluk edeceğiz, ezgilerle çıkacağız huzuruna! Adını her zamankinden daha çok öveceğiz çünkü O iyidir, yücedir ve büyüktür ve biz bu sene O’nun iyiliğini, yüceliğini ve büyüklüğünü daha da çok göreceğiz! O sadıktır, bizi asla yüzüstü bırakmaz, bu sene de bizi yalnız bırakmayacak, sevgisini, merhametini ve lütfunu üzerimizden  eksik etmeyecek.

    Bu sene daha iyi olacak, çünkü yeni bir yılla birlikte Rab yeni fırsatlar verecek bize. Bu sene yeni insanlarla tanışacağız, yeni dostluklar kuracağız, belki yeni bir işe başlayacağız. Rab, Sözü’nü paylaşmak için bize yeni fırsatlar da verecek. Bu sene birçok insan Rab’bin Sözü’nü duyacak. Rab birçoklarını Kendine çekecek. Bu sene birçokları için ruhsal olarak doğdukları bir yıl olacak!

    Bu sene daha iyi olacak, çünkü eski yıl nasıl geride kaldıysa eski şeyler de yaşamımızda geride kaldı. Nasıl Rab O’na iman ettiğimizde her şeyi yeni yaptıysa bu sene de  bizi yenilediği, güçlendirdiği, tazelediği yepyeni bir yıl olacak. Rab bize geçmişin yaralarından şifa bulduğumuz bir yıl verecek. Bu sene daha da kutsallaştırılacağız ve Rab’bimize benzer olacağız. Bu sene daha sevgi dolu, merhametli ve iyiliksever olacağız. Ailemiz, komşularımız, etrafımızdaki insanlar bu sene bizde daha da fazla değişiklik görecekler. Işığımız daha da çok parlayacak. Rab’bin adı daha da övülecek! Yaşamımızda Rab’bi hoşnut etmeyen ne kadar şey varsa hepsini Rab’bin önüne getireceğiz. O bize değişmek için Kutsal Ruhu’yla yardım edecek.

    Bu sene daha iyi olacak, çünkü Rab’bimizin gelişine daha da yakın olduk. Göksel evimize bir adım daha yaklaştık. Cennette Babamız’ı öveceğimiz zaman yakındır.

    Bu sene daha iyi olacak, çünkü Rabbimiz bizden daha da hoşnut olacak. Yeni bir yılda yüreğimiz Tanrı’nın istediği şekilde daha da değişecek. Daha doğru bir yüreğe sahip olacağız ve O'nun önünde daha da alçakgönüllü olacağız. Kendi yollarımızdansa O'nun yollarını arayacağız. Her gün O'nu memnun etme arzusu ile uyanacağız. Bu sene yaşamınızın her alanını O'na teslim edeceğiz. Ve O gideceğimiz yolu bize gösterecek. Yaşamımızda bereketlerini göreceğiz, korumasını, kayırmasını göreceğiz.   

    Bu sene için hayalleriniz ve arzularınız neler? Belki geçen sene gerçekleşmeyen bazı hayallerimiz ya da isteklerimiz oldu. Ama şimdi önümüzde yepyeni bir yıl var. Yepyeni umutlara, hayallere sahip olun kardeşlerim. Rab’be yüreğinizin isteklerini gerçekleştirmesi için dua edin. Umut edin ve Rab’be güvenmeye devam edin. Unutmayın, İbraniler 11.bölüm 1.ayet şöyle der: “İman, umut edilenlere güvenmek, görünmeyen şeylerin varlığından emin olmaktır.” 

    Biz düşünebileceğimiz her şeyin üstünde ve ötesinde olan Tanrı'ya iman ediyoruz. O büyüklüğünü ve gücünü bizim aracılığınızla göstermek istiyor. Unutmayın, Tanrı'nın yapamayacağı hiçbir şey yoktur.  İnanmak için ve başka bir hayale sahip olmak için cesaretiniz olsun çünkü O bu Yeni Yıl'da sizin için ve sizin aracılığınızla büyük şeyler yapmayı istiyor! O’ndan dileyin, alacaksınız!

    Çıkarılacak dersler:

    Bu yıl önceliklerimizi iyi belirleyelim. Tanrı’yı daha da yakından tanımayı bir numaralı önceliğimiz yapalım. Kendinizden hoşnut değil misiniz? Öyleyse kendinizi O'na teslim edin ve  sizi değiştirmesini O’ndan isteyin. Tüm yüreğinizle, aklınızla ve gücünüzle O'nu sevin ve yüreğiniz O'na karşı her zaman şükürle dolu olsun!  

    Dua 

    Göklerdeki Babamız, yaşamımızdaki bütün bereketler, koruman, ve sağlayışın için Sana teşekkür ederiz. Bugün ve bu sene ilan ediyoruz ki Sen iyisin! Sen merhametlisin ve lütfun harikadır! Seni övmek ve yüceltmek için bize verdiğin bu yeni yıl için Sana şükrediyoruz! Düşüncelerimizi ve yüreğimizi Senin huzuruna getiriyoruz. Bizi değiştir ve istediğin gibi kişiler yap. Sana her zaman yakın olabilmemiz için de bize yardım et. 

    Bu sene de bizleri, sevdiklerimizi ve ülkemizi her yönden koru ve bereketle. Ülkemizi yöneten yöneticilerimize daha da hikmet ver, onlara yardım et. Ve senin egemenliğin bu ülkeye gelsin. İsa'nın adında. Amin. 
 

Yazı 4470 kez okundu
Etiketler: yeniyıl
O'nda Saklı Olmak
Önceki yazı
O'nda Saklı Olmak
İmmanuel
Sonraki yazı
İmmanuel

Kimler çevrimiçi

50 konuk ve 50 kullanıcı çevrimiçi.

Giriş

Aşağıdaki sağlayıcılardan birindeki mevcut hesabınızla giriş yapın.

gmail twitter openid
Bodrum Lutuf Kilisesi Rss Feeds Yukarı git