O'nda Saklı Olmak - Kilise Vaazları
Ana Sayfa » Kilise Vaazları » O'nda Saklı Olmak

O'nda Saklı Olmak

print
email
Ocak 20 2013, Paz, 16:41 İleten: timoteus

Hiç çocukları saklambaç oynarken izlediniz mi?

O'nda Saklı Olmak

Vaaz tarihi: 15 Ocak 2012

Ayetler: Mezmur 27:5-6 + Mezmur 46:1-3 + Zekeriya 2:5 

    Hiç çocukları saklambaç oynarken izlediniz mi? Evde ya da bahçede saklanabilmek için en iyi yeri ararlar ve arkadaşları onları bulmaya çalışırken sessiz bir şekilde beklerler. Çocuklar için eğlenceli bir oyundur, ama yetişkinler olarak, zaman zaman gizlenmek için bizim de iyi bir yere ihtiyacımız olur, değil mi? 

    Bazen, sığınacak bir yere, güvenlik için bir yere, yaşamın koşullarından bunaldığımızda dinlenmek için bir yere, canımızın düşmanlarının bizi bulamayacağı bir yere ihtiyacımız olur. 

    Hayat bizi zorlayacak şeylerle dolu. Hepimiz hayal kırıklıkları ve aksiliklerle karşılaşıyoruz. Bazen sağlığımız hakkında kötü bir haber alıyoruz, bazen maddi sorunlarla karşılaşıyoruz. Bazen de tehditler alıyoruz. Bu gibi durumlarda teşviğinizin kırılması ya da coşkunuzu kaybetmeniz ya da kaçıp gitmeniz konusunda denenmeniz çok kolay. Ancak şunu unutmayalım ki bu dünyada yalnız değiliz. Tanrı her zaman bizimle birlikte. Bunun anlamı, devrildiğimizde, yerde kalmayız. Tekrar ayağa kalkarız. Bizi ayağa kaldıran Tanrı’dır!

    Tanrı bizim için en mükemmel saklanacak yere sahiptir! Evinizde saklanmak zorunda değiliz. Başka bir şehirde saklanmak zorunda değiliz. Çünkü Tanrı'nın Kendisi bizi saklamayı vaat ediyor! O'na seslendiğimizde bize yaşamın fırtınalarında saklanacak bir yer sağlıyor.

    Mezmur 27:5-6 “Çünkü O kötü günde beni çardağında gizleyecek, çadırının emin yerinde saklayacak, yüksek bir kaya üzerine çıkaracak beni. O zaman çevremi saran düşmanlarıma karşı başım yukarı kalkacak, sevinçle haykırarak kurbanlar sunacağım O’nun çadırında, O’nu ezgilerle, ilahilerle öveceğim.” 

    Unutmayın, düşmanın sizi bulamayacağı yalnızca tek bir yer var. Güvende olabileceğiniz ve ruhunuz için dinlenebileceğiniz gerçek tek bir yer var, ve orası İsa'nın kollarıdır. O'nun sizi sevdiğini ve siz O'ndan yardım istediğinizde size yardım edeceğinden ve koruyacağından emin olun!

    Mezmur 46:1-3 diyor ki: “Tanrı sığınağımız ve gücümüzdür, sıkıntıda yardıma hazırdır. Bu yüzden korkmayız yeryüzü alt üst olsa, dağlar denizlerin bağrına devrilse, sular kükreyip köpürse, kabaran deniz dağları titretse bile.”

    Tanrı'ya bütün kalbinizle güvenin, O sizi çadırının emin yerinde saklayacaktır. Rab sizi sakladığında düşmana görünmez ve onun dokunamayacağı biri olursunuz! Siz O'nda saklı olursunuz! Bunun anlamı etrafınızda ne olursa olsun, Tanrı’nın sizi güçlendireceği, güvenlik sağlayacağı, cesaretlendireceği ve O'nda güvende olduğunuzu bilerek huzur içinde olacağınızdır. 

    Zekeriya 2:5 diyor ki: “RAB, ‘Ben kendim onun çevresinde ateşten sur ve içindeki görkem olacağım’ diyor.”

    İnsanlar hakkımızda konuşabilirler, kötülüğümüzü isteyebilirler ama Rab bizimle birlikte! Geleceğimiz, canımız her zaman Rab’bin ellerinde. O’nun izni olmadan size kimse dokunamaz. 

    Bizler, yapabileceğinizin en iyisini yapmaya devam edeceğiz, dürüstlükle yaşayacağız, Tanrı'nın Sözü hakkında düşüneceğiz, O’na güvenmeye devam edeceğiz ve hikmetli davranacağız. Ve O bizi O'nda saklı kalmaya devam edecek. 

    Tanrı’nın sizin için olan planlarını değiştirecek hiç bir şey, yüksek hiç bir engel, hastalık, hayal kırıklığı ve hiç kimse yoktur. Rab’be güvenmeye devam edersek ve sabırlı olursak Tanrı önümüzde duran her engeli üzerinden geçeceğimiz bir taş yapacaktır ve biz daha da güçlenmiş olarak, imanla dolu olarak ileriye doğru gideceğiz! 

    Dua edelim:

    Rabbimiz, bu hayatta her ne olursa olsun Sana güveniyoruz. Hiçbir şeyin ve hiç kimsenin bizi Senin ellerinden alamayacağını ve bizi her zaman koruyacağını biliyoruz. Daha da iyi, güzel ve bereketli günlerin geleceğini biliyoruz. Sen bizi asla terk etmezsin, asla yüzüstü bırakmazsın. Sen bizim Babamızsın! Seni seviyoruz. İsa'nın adında. Amin.
 

Yazı 4315 kez okundu
Etiketler: rab
Yeni Yıl
Sonraki yazı
Yeni Yıl

Kimler çevrimiçi

47 konuk ve 47 kullanıcı çevrimiçi.

Giriş

Aşağıdaki sağlayıcılardan birindeki mevcut hesabınızla giriş yapın.

gmail twitter openid
Bodrum Lutuf Kilisesi Rss Feeds Yukarı git